La versión de su navegador no está debidamente actualizada. Le recomendamos actualizarla a la versión más reciente.

Aquí teniu la relació oficial de tots els premis literais guanyats per l'escriptor OCTAVI FRANCH.

 

Es veu que hi ha una colla de gentussa analfabeta i ignorant que no s'ho creu.... Doncs ara que es dediquin a consultar l'hemeroteca, cosa que haurien hagut de fer fa 8 anys!

 

* 1998:

Narrativa:

·          Concurs de conte breu El alquimista de Barcelona (3r)

* 1999:

Novel·la:

·          Premi de novel·la Alfons el Magnànim de València (guanyador, dotat amb 2 milions de pessetes i no publicada per ooficiald’una falta d’entesa entre la Diputació de València i Ed. Bromera)

Conte:

·          Concurs de narrativa breu Joan Puig i Ferrater de La Selva del Camp (Tarragona) (guanyador)

·          Concurs de prosa breu Manuel Molas de Sarral (Tarragona) (2n)

·          Concurs de narracions curtes Ferran Canyameres de Terrassa (Barcelona) (guanyador)

·          Concurs de narrativa breu Víctor Mora de L’Escala (Girona) (2n)

·          Concurs literari del Grup Actiu de Torelló (Barcelona) (2n)

·          Premi de contes Emili Teixidor de Roda de Ter (Barcelona) (finalista)

·          Premi de conte per internet Tinet de Tarragona (finalista)

Poesia:

·          Premi Pere Virgili de Vilallonga del Camp (Tarragona) (1r)

·          Concurs El Drac de la Trinitat de Barcelona (1r)

·          Concurs literari Nou Barris de Barcelona (2n)

·          Concurs Adolf Andreu de Sarral (Tarragona) (1r)

* 2000:

Novel·la:

·          Premi Ciutat d’Eivissa d’Eivissa (Illes Balears) (guanyador, dotat amb 225000 pessetes i  publicació per Ed. Res Publica)

·          Premi literari de novel·la breu Ciutat de Mollerussa de Mollerussa (Lleida) (accèssit, dotat amb 150000, sense publicació)

·          Premi de narrativa Vila d’Onil d’Onil (Alacant) (finalista)

·          Premi de narrativa Josep Saperas i Martí de Granollers (Barcelona) (guanyador, dotat amb 1 milió de pessetes i publicació per Ed. Granollers)

Recull de contes:

·          Creació jove—Biennal de l’Ajuntament de Barcelona (finalista)

Conte:

·          Premi de contes infantils Vet aquí un gat... de Montcada i Reixac (Barcelona) (2n)

·          Premi Antilla de relats breus de Barcelona (finalista)

·          Premi de creació literària La Fura de Vilafranca del Penedès (Barcelona) (finalista)

·          Premi Josep Trechs i Odena de Vilallonga del Camp (Tarragona) (accèssit)

·          Premi de narrativa Sant Jordi de la Vila de Santa Bàrbara de Santa Bàrbara (Tarragona) (accèssit especial)

·          Premi Mirador en prosa del Certamen literari i d’assaig de la Vila d’Alforja (Tarragona) (menció especial)

·          Premi literari Vila de Puigcerdà de Puigcerdà (Girona) (finalista)

·          Premi Octubre de creació literària de Sant Vicent del Raspeig (Alacant) (guanyador)

·          Certamen literari Sant Andreu Sud de Barcelona (1r premi)

Poesia:

·          Certamen literari Gaspar de Preses—Vila de Sant Andreu de la Barca de Sant Andreu de la Barca (Barcelona) (guanyador en català)

·          Premi Pere Virgili de Vilallonga del Camp (Tarragona) (1r)

Article periodístic:

·          Premi Jacint Dunyó i Clarà sobre cooperativisme convocat per Fundació Roca Galès de Barcelona (menció especial)

* 2001

Novel·la:

·          Premi literari de novel·la breu Ciutat de Mollerussa de Mollerussa (Lleida) (guanyador, dotat amb 500000.- i publicació per Pagès Editors)

Conte:

·          Certamen literari de narrativa breu de conte religiós Església viva—Memorial Josep Ma Pont de Girona (2n)

·          Certamen literari de prosa de l’Associació Cultural 7 Plomes de Mollet del Vallès (Barcelona) (1r)

·          Certamen literari de conte Ramon Marí i Ma Carme Vila de Barcelona (premi especial)

·          Concurs literari Sant Jordi a Nou Barris de Barcelona (1r)

·          Concurs literari Sant Antoni de Barcelona (3r)

·          Premi Víctor Mora de narrativa breu de L’Escala (Girona) (1r)

·          Concurs literari Conex Primavera de Barcelona (2n)

·          Jocs Florals en prosa de Montesquiu (Barcelona) (2n)

·          Solstici de Literatura Jove de Manises (València) (menció especial)

·          Concurs de contes curts del Masnou (Barcelona) (destacat)

·          Certamen literari Ramon Vidal de Besalú (Girona) (finalista)

Poesia:

·          Premi Pere Virgili de Vilallonga del Camp (Tarragona) (accèssit)

·          Concurs de poesia GAT literari de Torelló (Barcelona) (finalista)

·          Certamen literari de poesia Ramon Marí i Ma Carme Vila de Barcelona (finalista)

·          Concurs literari Sant Jordi a Nou Barris de Barcelona (3r premi)

·          Premi Santa Perpètua de poesia de Santa Perpètua de Mogoda (Barcelona) (finalista)

·          Concurs Adolf Andreu de Sarral (Tarragona) (1r)

·          Jocs Florals de Les Corts (Barcelona) (1r)

·          Premi Josep Fàbregas i Capell—Vila de Sallent de Sallent (Barcelona) (1r)

·          Certamen literari Vila de Capafonts de Capafonts (Tarragona( (guanyador)

·          Concurs literari de l’associació AMIBA de Barcelona (guanyador)

·          Certamen literari Ramon Vidal de Besalú (Girona) (2n)

Article periodístic:

·          Premis Recull de Blanes (finalista)

·          Premi Albert Pérez-Bastardas de Fundació Roca Galès de Barcelona (destacat)

Guió de teatre:

·          Concurs literari de l’associació AMIBA de Barcelona (finalista)

 

*2002

Conte:

·          Premi literari Francesc Bru  de Canals (València) (guanyador)

·          Premi Joan Cid i Mulet de Tortosa (Tarragona) (accèssit)

·          Certamen Sant Jordi d’Esparreguera (Barcelona) (guanyador)

·          Concurs de narrativa de l’AAVV de Canyet de Badalona (Barcelona) (1r)

·          Premi Víctor Mora de narrativa breu de L’Escala (Girona) (finalista)

·          Premi literari Vila de Puigcerdà de Puigcerdà (Girona) (finalista)

·          Premi literari Vall de Sóller de Sóller (Illes Balears) (finalista)

·          Premi Vent de Port de Tremp (Lleida) (finalista)

·          Premi Tinet de Tarragona (finalista)

Narrativa:

·          Premi Joaquim Ruyra (Recull) de Blanes (Girona) (2n)

·          Premi literari Goleta i Bergantí del Masnou (Barcelona) (2n)

·          Premi Ferran Canyameres de narracions curtes de Terrassa (Barcelona) (guanyador)

·          Premi Joan Fuster d’Almenara (Castelló) (guanyador)

Novel·la:

·          Certamen literari Joan Arús  de Castellar del Vallès (Barcelona) (1r)

Poesia:

·          Certamen literari de l’Associació Cultural 7 Plomes de Mollet del Vallès (Barcelona) (1r)

·          Concurs de poesia El drac de la Trinitat de Barcelona (2n)

·          Certamen literari Ramon Marí i Ma. Carme Vila de Barcelona (1r)

·          Concurs de poemes d’amor i desamor de Mollerussa (Lleida) (1r)

·          Certamen Sant Jordi d’Esparreguera (Barcelona) (guanyador)

·          Certamen literari Premis Sant Jordi de Malgrat de Mar (Barcelona) (2n)

·          Jocs florals de Montesquiu (Barcelona) (accèssit)

·          Certamen literari de Moià (Barcelona) (tercer)

·          Premi Benvingut Oliver de Catarroja (València) (guanyador)

·          Concurs literari de Mont-roig (Tarragona) (menció honorífica)

·          Premi Joan Llacuna d’Igualada (Barcelona) (2n)

Article periodístic:

·          Premi de periodisme Salvador Reynaldos (Recull) de Blanes (Girona) (finalista)

·          Premi de retrat literari Rafel Cornellà (Recull) de Blanes (Girona) (2n)

* 2003 i 2004:

No em presento a cap premi.

* 2005 (només premis que s’hi pugui concursar por correu electrònic):

·       Adaptació del conte El soldadet de plom en català per al Consell Català del Llibre per a Infants i Joves (CCLIJ) (guanyador)

·          Premi de conte infantil JO.ESCRIC de Palma de Mallorca (guanyador i finalista)

.          Premi de conte JO.ESCRIC de Palma de Mallorca (finalista)

* 2006-2014

No em presento a cap premi.

* 2015

Només a partir d'agost:

.  Premi de narrativa SEU VELLA de Lleida (menció)

 

 

GALERIA D'IMATGES